Mikóczi Hús

Nagyszüleink titka: a szalonna pozitív hatásai

2018. november 29. - Mikóczi Hús

Változik a világ és változnak a trendek. Sorban jönnek az újabb és újabb kutatások, amelyek gyakran kriminalizálják elődeink által fogyasztott ételeket. Néhány év, esetleg évtized után mégis visszatérünk oda, hogy az új eredmények nem fedik a valóságot.

szalonna.jpg

Ez történt a zsír és a növényi olaj, a vaj és a margarin, valamint a mangalica esetében. A legtöbb esetben üzleti érdekek húzódnak a háttérben. Viszont ebbe most szeretnék mélyebben belemenni. Térjünk vissza az eredeti vonalra. Ugyanis most egy újabb, nagyszüleink által előszeretettel fogyasztott ételről bizonyosodott be, hogy az egészségre pozitív hatást gyakorol. Ez pedig a szalonna.

A szalonnáról azonnal a zsír jut az eszünkbe, ezért felhagyunk a fogyasztásával, ha szeretnénk megőrizni az alakunkat és az egészségünket. Ám egy új kutatásból kiderült, hogy ez hiba, mert a szalonna számos jó tulajdonsággal bír, de persze csak akkor, ha ezt is módjával falatozzuk.

A szalonna erősíti az immunrendszert, mert az Omega-6 zsírsavak csoportjába tartozó arachidonsavat tartalmaz, ami elősegíti a koleszterinszint csökkenését, és javítja a szervezet ellenálló képességét. Mint tudjuk, a zsírok kis mennyiségben jót tesznek a szívnek és a véredényeknek. A szalonna emellett szabályozza a belső szervek izmainak összehúzódását, ideértve a szívizmot és vérnyomást.

Emellett a népi gyógyításban már nagyon régóta használják a disznózsírt a következő betegségek, tünetek kezelésére:

Ízületi fájdalmak

Lefekvés előtt kenjük be a fájlalt területet disznózsírral, vagy avas szalonnával. A szalonnát daráljuk le, majd adjunk a masszához egy evőkanál mézet. Ha bekentük a területet, akkor tegyünk rá celofánt, vagy pergament, tekerjük át az egészet sállal, vagy gyapjú kendővel. A pakolást hagyjuk fent egy éjszakára!

Az ízületek stimulálása betegségek után

A megsérült területet kenjük be 100 gramm disznózsírral, amihez adjunk egy kanál sót, majd bugyoláljuk vastag gyapjúkendőbe a testrészt.

Mellgyulladás

Tegyünk egy csík avas szalonnát a gyulladt területre, a tetejére helyezzünk sztaniolpapírt, és ragasszuk le sebtapasszal.

Ekcéma

Olvasszuk meg a sózatlan szalonnát, majd hagyjuk kihűlni! Adjunk hozzá 2 kanál olvasztott zsírt, két tojásfehérjét, 100 gramm gyümölcspépet, 3 kanál vérfüvet. Ez után 2-3 napig állni hagyjuk a keveréket. Miután letelt az idő, naponta kétszer kenjük be a problémás területet.

Fogfájás

Tegyünk a fájós fog közepére egy vékony csík sózatlan szalonnát. A fájdalom szépen, fokozatosan el fog múlni.

Sarokcsont sarkantyú

Vágjunk apróra 100 gramm sózatlan szalonnát, adjunk hozzá egy nyers tojást, és 100 milliliter ecetkoncentrátumot. A keveréket hagyjuk állni a sötétben addig, míg a szalonna fel nem oldódik. Még mielőtt használnák a keveréket, áztassuk be a bokánkat forró vízbe, majd egy tamponnal vigyük fel a krémet a problémás területre. Fontos, hogy ezt csak éjszakára használhatjuk, 5-7 napon keresztül! Nappal mossuk meg meleg vízzel a lábunkat.

20130320-szalonna7.jpgLáthatod, hogy elődeink hányféle módon használták fel a szalonnát. Abban az időben nem tudtak azonnal orvoshoz rohanni, ezért azt használták - hatásosan, ami kéznél volt. Persze nem állítjuk, hogy most felfedezték a "csodaorvosságot" szalonna képében. Viszont érdemes elgondolkodni azon, hogy a XXI. században miért fordultunk el őseink tudásától és bölcsességétől.

A témához tartozik még egy nagyon fontos tényező, mégpedig, hogy milyen módon  nevelték a sertést, amelyből a szalonna készült. Ugyanis, ha gyógyszerekkel és hormonkészítményekkel etették az állatot, akkor a húsától és a zsírjától nem várhatunk hasonló jótékony hatásokat. Minden esetben ellenőrizzük, hogy milyen forrásból származik az étel, amelyet magunkhoz veszünk. És természetesen mértékkel fogyasszuk, mert ha mohók vagyunk, pont ellentétes hatást fogunk elérni.

Köszönöm, hogy elolvastad a cikkem és további receptötletekért és hasznos konyhai tippekért látogasd meg a Facebook oldalunkat. Hasznos tanácsokért és háztáji alapanyagokért - mint finom kacsa, liba, pulyka a karácsonyi asztalra - pedig bátran látogass el a Mikóczi Hús üzleteinkbe Dunaszerdahelyen és Jókán vagy vedd fel a kapcsolatot a Facebook oldalunkon és igény szerint akár házhoz is szállítjuk az alapanyagokat.

"Mikóczi Hús, hogy a vásárlás élmény legyen..."

Mikóczi Ferenc - Mikóczi Hús, ügyvezető

Forrás: life.ma

A bejegyzés trackback címe:

https://mikoczihus.blog.hu/api/trackback/id/tr6114367957

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása