A címben olvasható idézetet mindenki kívülről fújja, de belegondoltál már a valódi tartalmába?
Gyakran halljuk, mondjuk, de nem vesszük komolyan. Lehet nem tudatosítjuk, hogy az ételek, amiket elfogyasztunk mennyire komoly hatást gyakorolnak az életünkre, a testi, lelki egyensúlyára.
Akár hiszed, akár nem, táplálékkal együtt tudatot viszünk be a testünkbe. A növényét, az állatét vagy a nem természetes táplálékét, amit manapság ételnek hívnak, de valójában csak mesterségesen előállított vegyipari termék.
Ezért mondta már egy ókori kínai filozófus is, hogy: "az ember az, amit eszik".
Tedd fel magadnak azt a kérdést, hogy szükségből vagy csak pusztán az élvezet kedvéért fogyasztasz?
Ki a hibás, Te vagy a piac?
Sok középkorú ember panaszkodik a betegségei miatt, pedig, ha rájönne arra, hogy a legtöbb betegséget a száján keresztül szedte össze az élete során.
Érdemes elgondolkozni azon, hogy hosszútávon mennyire kifizetődő előnyben részesíteni a mesterségesen előállított, felfújt élelmiszereket azzal ellentétben, hogy egészséges, de kicsit drágábban beszerezhető élelmiszereket fogyasztunk.
Persze mondhatod, hogy nekem könnyű, mert hússal foglalkozom. Nagyon sok esetben én is csak az élvezet kedvéért ettem és ittam. Fontosabb volt számomra az ízvilág és azok a receptorok, amik ilyenkor bekapcsoltak az emlékezetemben. És csak az elfogyasztás után jött a bűntudat, hogy egészségtelen ráadásul még hizlal is.
Amióta tudatosan táplálkozom, mielőtt elfogyasztom az ételt, mérlegelek, és felelevenítem magamban azt a bölcs gondolatot, hogy: "nem azért élek, hogy egyek, hanem azért eszek, hogy éljek". Itt megkérdezem, hogy "ezt még megengedhetem magamnak"? - Mert néha én is egy kicsit bűnözök.
Ez az életmód bizonyos szintű önfegyelmet igényel. Nagyon sokan egészségesek akarnak lenni, csak nem hajlandók beletenni a szükséges erőfeszítést, önfegyelmet, hogy meg tudják állni azt, hogy ne csak a szimpla élvezet kedvéért táplálkozzanak. Azzal mentegetik magukat, hogy "csak egyszer élünk", "ennyi örömöm már csak lehessen", "ez az utolsó".
Így az ember sajnos a táplálkozásával is oda jut, – mint minden egyébbel – hogy a külső felszín számít, és nem a belső tartalom a lényeg. Próbáljunk arra törekedni, hogy ne csábítson el minket a felszín.
Záró gondolatként álljon itt Thomas Jefferson, egykori amerikai elnöktől származó gondolat: „sohasem bántuk meg, amit nem ettünk meg”.
Köszönöm, hogy elolvastad a cikkem és, ha van bármi észrevételed, kérlek oszd meg velünk.
"Mikóczi Hús, hogy a vásárlás élmény legyen..."
Mikóczi Ferenc - ügyvezető